KURUMSAL YÖNETİM / LİDERLİK AKADEMİSİ

KURUMSAL YÖNETİM / LİDERLİK AKADEMİSİ 


(Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Yönetimi)


Bugün ve gelecekte artık, yöneticilerin kurumlarını yönetmeleri eskisi kadar kolay değildir. Sürekli değişen çevre şartlarına ayak uydurmak ve değişimi yakalamak zorunluluğu vardır. İşletme yönetiminin başarısı için liderlik gerekli bir unsurdur. Günümüzde yeni teknolojiler ile değişimin çok hızlı olması, rekabetin artması gibi nedenlerle işletmelerde liderlere olan ihtiyaç hızla artmaktadır. Şirket yöneticilerine çağdaş yönetim tekniklerini ve etkin liderlik yaklaşımlarını göstererek sevk ve idare kabiliyetlerini geliştirmektir.


Bu tip yöneticiler yol gösteren, harekete geçirebilen, birleştirici, motive edici, etkileyici kişiler olup şirket verimliliğini artıran faaliyetlerde bulunacaklardır. Bunu başaran yöneticiler kurumlarını gelecek yıllara daha güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. Aksi takdirde kuruluşların başarısı yöneticilerin kişisel gayretleri ve becerileri ile sınırlı olmaktadır. Buda, yöneticileri, içinden çıkılması zor durumlar ile karşı karşıya bırakmakta ve çok önemli sorunlar oluşturmaktadır.


Hangi şirket ölçeğinde, hangi organizasyonda ve hangi kurullar olmalıdır? Bu kurullar oluşturulmalı, farklılaştırılmalıdır? Yönetim Kurulları, İcra Kurulları nasıl belirlenmelidir?


Hazırlanan bu programımız ile sizlere başarının bir parçası olma, bilgi, birikim, uzmanlık, profesyonellik ve daha pek çok başarı kriterleri sunulacaktır.


Bu program etkin bir karar, onay mekanizması nasıl oluşturulur, işletilir, şirketinizi, geleceğinizi nasıl şekillendirir, tüm sorularınızın cevabını bulabileceğiniz bir programdır.